"Zwierzęta są dobre dla Ciebie

- bądź dobry dla zwierząt"


Człowiek istnieje dzięki zwierzętom. Bez zwierząt nie byłoby ludzi. 
Celem Fundacji Dobrych Zwierząt jest pokazanie, że życie człowieka zależy od zwierząt, dlatego ludzie winni są im poszanowanie.
Cele realizujemy poprzez prowadzenie szeroko pojętej edukacji humanitarnej, akcji kastracji i identyfikacji zwierząt oraz działań medialnych i prawnych zmierzających do poprawy losu zwierząt.
Zajmujemy się też bezpośrednio bezdomnymi zwierzetami.

AKTUALNOŚCI

Ewakuacja schoniska

czytano 4794 razy

Ciapka. Wieje silny wiatr. Za ogrodzeniem schroniska ogromne drzewo chwieje się na opierając na mniejszym drzewku. Jarek Florek - szef Inspektoratu w naszej Fundacji podejmuje decyzję o wezwaniu Straży Pożarnej. Cześć schroniska położona od strony lasu znajduje się w niebezpieczeństwie. W każdej chwili drzewo może runąć na kojce, w których przebywają psy. Mijają 2 może 3 minuty i Straż jest na miejscu. Istnieje konieczność ewakuacji psów z zagrożonych kojców. Dzięki sprawnej akcji i pomocy wolontariuszy psy szybko zostały odprowadzone na plac gdzie nie groziło im niebezpieczeństwo. Strażacy szybko uporali się z konarem. Drzewo spadło tam gdzie oczekiwali strażacy. Dzięki temu ocalili jedyny dom ponad 30 psów.
Dziękujemy wolontariuszom: dzielnym Strażakom, schroniska Ciapkowo oraz słuchaczom kursu treser psów - zoopsycholog w NCK Silva Lupus za pomoc w ewakuacji zwierząt i sprawnie przeprowadzoną akcję.
data dodania: 2012.02.26 21:30    data edycji: 2012.02.26 21:30
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Fundacja Dobrych Zwierząt.

Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Producent strony - agencja reklamowa Soluma | login