"Zwierzęta są dobre dla Ciebie

- bądź dobry dla zwierząt"


Człowiek istnieje dzięki zwierzętom. Bez zwierząt nie byłoby ludzi. 
Celem Fundacji Dobrych Zwierząt jest pokazanie, że życie człowieka zależy od zwierząt, dlatego ludzie winni są im poszanowanie.
Cele realizujemy poprzez prowadzenie szeroko pojętej edukacji humanitarnej, akcji kastracji i identyfikacji zwierząt oraz działań medialnych i prawnych zmierzających do poprawy losu zwierząt.
Zajmujemy się też bezpośrednio bezdomnymi zwierzetami.

AKTUALNOŚCI

Nie zabierajcie zwierząt na Woodstock!

czytano 4483 razy

Drodzy woodstockowicze!


Przypominamy apel o niezabieranie zwierząt na Przystanek Woodstock! Decyzja ta jest efektem wielu przykrych dla zwierząt zdarzeń na poprzednich  festiwalach oraz troską o naszych czworonożnych przyjaciół. Zwierzęta a zwłaszcza psy i koty charakteryzują się szczególną wrażliwością na hałas.  Przebywanie na terenie koncertu powoduje ból a nierzadko prowadzi to trwałego uszkodzenia słuchu u zwierzęcia. Upał, ogromna ilość ludzi, zapachów, i bodźców jest dla zwierzęcia niezwykle stresująca. W takiej sytuacji zwierzę może stać się niebezpieczne dla otoczenia.

Na tegorocznym przystanku nad dobrostanem zwierząt czuwać będą inspektorzy ds. ochrony zwierząt z Fundacji Dobrych Zwierząt. W przypadkach łamania ustawy o ochronie zwierząt dokonywać będą czynności przewidziane w ustawie.  Przypominamy, że za znęcanie się za zwierzęciem, w tym także zaniedbanie,  pozostawienie bez wody do picia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeśli nie masz co zrobić z psem na czas Przystanku pozostaw go pod opieka  rodziny lub znajomych. Można też skorzystać z oferty hotelu dla zwierząt w  twojej miejscowości.

Bądź odpowiedzialny. Nie baw się kosztem zwierząt.

 




data dodania: 2012.07.25 10:02    data edycji: 2012.07.25 10:07
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Fundacja Dobrych Zwierząt.

Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Producent strony - agencja reklamowa Soluma | login