"Zwierzęta są dobre dla Ciebie

- bądź dobry dla zwierząt"


Człowiek istnieje dzięki zwierzętom. Bez zwierząt nie byłoby ludzi. 
Celem Fundacji Dobrych Zwierząt jest pokazanie, że życie człowieka zależy od zwierząt, dlatego ludzie winni są im poszanowanie.
Cele realizujemy poprzez prowadzenie szeroko pojętej edukacji humanitarnej, akcji kastracji i identyfikacji zwierząt oraz działań medialnych i prawnych zmierzających do poprawy losu zwierząt.
Zajmujemy się też bezpośrednio bezdomnymi zwierzetami.

AKTUALNOŚCI

Czytaj i pomagaj

czytano 3357 razy

1 zł z każdego sprzedanego egz. książki "Zwykły niezwykły przyjaciel" zasili konto naszej fundacji! Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy i pomagania zwierzakom!

 

 

Zofia Mrzewińska, instruktor szkolenia psów Związku Kynologicznego w Polsce, autorka poradników Po obu końcach smyczy, Psim zdaniem, Jak rozmawiać z psem, Z kluczem do psa oraz licznych artykułów w prasie codziennej i specjalistycznej. Psy towarzyszą jej na co dzień od 40 lat.

                                                             

Książkę polecają:

Joanna Iracka, lekarz weterynarii-behawiorysta dyplomowany przez Państwowe Wyższe Szkoły Weterynaryjne Francji, prekursorka weterynaryjnej medycyny behawioralnej w Polsce.

Książka jest pełna łatwych do zastosowania, nawet przez niedoświadczonych właścicieli, wskazówek jak nauczyć psa różnych zachowań, ale nie to jest w niej najcenniejsze. Jej niezwykłość polega na tym, że każdy dzień obcowania ze szczeniakiem, począwszy od chwili wzięcia go do domu, stawiany jest w perspektywie całego przyszłego wspólnego życia w głębokim porozumieniu człowieka ze zwierzęciem, wolnego od typowych kłopotów z zachowaniem. Ogromną wartość mają porady, jak zaspokajać potrzebę aktywności psa poprzez wykorzystanie jednego z najbardziej naturalnych dla łowcy zachowań, jakim jest węszenie. Tropienie czy szukanie przedmiotów zgubionych na spacerze wielu właścicielom wydaje się niedosięgłym szczytem profesjonalnego szkolenia. Zofia Mrzewińska pokazuje, że jest to... najłatwiej dostępny na co dzień sposób zapewnienia psu pracy, chroniącej go od bezczynności – przekleństwa większości towarzyszących nam „najlepszych przyjaciół człowieka”. Najtrafniej podsumowuje tę książkę stwierdzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Jacek Lewkowicz, międzynarodowy sędzia kynologiczny, instruktor szkolenia i licencjonowany pozorant Związku Kynologicznego w Polsce, prowadzi szkołę tresury psów Hittdog.

 

"Niezbędny poradnik dla wszystkich, którzy myślą o zakupie i odpowiedzialnym wychowaniu psa. Ciekawy również dla fachowców poprzez nietuzinkowe spojrzenie na problemy szkolenia i codziennego bytowania z psem. Wszystkim początkującym i zaawansowanym psiarzom polecam z pełnym przekonaniem."

 

Marta Gutowska, lekarz weterynarii, pasjonatka szkolenia psów pracujących dla człowieka, członek założyciel i szef szkolenia psów Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT

Książka dla wszystkich: dla laików i specjalistów. Inna niż wszystkie, bo podając ludziom gotowe przepisy na sukces w wychowaniu psa, równocześnie zmusza do myślenia i analizy własnych zachowań, które powodują pozytywne lub negatywne skutki w relacjach człowiek - pies. Pozwala czytelnikom na świadomy i swobodny wybór metod do osiągnięcia oczekiwanego pełnego porozumienia ze zwierzęciem. Odpowiada nie tylko na pytanie „jak?”, ale też na pytanie „dlaczego?”

Autorka w swej pracy odwołuje się do własnych doświadczeń, ale też do bogatej literatury światowej dotyczącej omawianych zagadnień, co motywuje uważnego czytelnika do pogłębiania swej wiedzy.

Jak każdy szkoleniowiec, mając swoje doświadczenia w pracy z psami, nie ze wszystkim się zgadzam. Ale to nie zmienia faktu, że uważam tę pracę za cenną pozycję w polskiej kynologii, ponieważ nie narzuca ona czytelnikowi „jedynej słusznej metody szkolenia”, lecz daje mocne podstawy do budowania własnego modelu pracy z psem.

 

Ksiązkę można kupić u naszego sponsora Silva Lupus - www.silva-lupus.pl
data dodania: 2013.09.19 00:46    data edycji: 2013.09.19 00:47
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Fundacja Dobrych Zwierząt.

Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Producent strony - agencja reklamowa Soluma | login