"Zwierzęta są dobre dla Ciebie

- bądź dobry dla zwierząt"


Człowiek istnieje dzięki zwierzętom. Bez zwierząt nie byłoby ludzi. 
Celem Fundacji Dobrych Zwierząt jest pokazanie, że życie człowieka zależy od zwierząt, dlatego ludzie winni są im poszanowanie.
Cele realizujemy poprzez prowadzenie szeroko pojętej edukacji humanitarnej, akcji kastracji i identyfikacji zwierząt oraz działań medialnych i prawnych zmierzających do poprawy losu zwierząt.
Zajmujemy się też bezpośrednio bezdomnymi zwierzetami.

AKTUALNOŚCI

Kocie łapanki

czytano 2975 razy

Jakiś czas temu nasza fundacja została poproszona o pomoc przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr.2 w Gdyni, na terenie tegoż ośrodka przebywa bardzo duża ilość kotów wolnobytujących. Kociaki rozmnażają się w zastraszającym tempie, dyrekcja jak może pomaga, postawiła budki, w miarę możliwości koty dokarmia. Ale wie że w momencie kiedy zaczęli to robić kotów przybyło...niestety jako fundacja nie dysponujemy środkami finansowymi aby móc wysterylizować/wykastrować ponad 30 kotów miasto w tym roku przeznaczyło na zabiegi w tym roku tylko 10 tyś złotych. Napisaliśmy pismo do wydziału ochrony środowiska w Gdyni z prośbą o pomoc. Co się okazało gmina wyjątkowo w tym roku przeznaczyła dodatkowe pieniążki! Byliśmy w szoku bo nic nie było mówione, zero jakieś informacji! Okazało się że pieniążki otrzymało Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom, na całe szczęście możemy skorzystać i przeprowadzić chociaż część zabiegów na koszt miasta! Mamy już umówionych ok.20 zabiegów jako fundacja pomagamy w wyłapaniu kotów. Pracy jest sporo, koty są w różnym stanie, mniej lub bardziej chore, są też kociaki... Stopniowo będziemy informować o postępach w akcji a przede wszystkim o stanie kotów z tego miejsca. Będzie trzeba wyłapać kociaki, mają one ok.8 tyg, wszystkie koty chcemy odrobaczyc, zakupic dla nich witaminy. Przydałyby się budki...brakuje transporterów. Cały czas bardzo prosimy Was o pomoc, jeżeli ktoś z Was ma jakieś nie potrzebne transporterki, kuwetki, klatki do przetrzymywania kotów, karme, witaminy za każdą pomoc będziemy bardzo wdzięczni. Poniżej zamieszczamy odpowiedź UM Gdynia.

W miarę możliwości będziemy zamieszczać zdjęcia kotów. Kontakt w sprawie adopcji, darów:adopcje@dobrezwierzeta.pl lub 504-062-119 Asia

 
data dodania: 2013.09.19 10:03
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Fundacja Dobrych Zwierząt.

Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Producent strony - agencja reklamowa Soluma | login