"Zwierzęta są dobre dla Ciebie

- bądź dobry dla zwierząt"


Człowiek istnieje dzięki zwierzętom. Bez zwierząt nie byłoby ludzi. 
Celem Fundacji Dobrych Zwierząt jest pokazanie, że życie człowieka zależy od zwierząt, dlatego ludzie winni są im poszanowanie.
Cele realizujemy poprzez prowadzenie szeroko pojętej edukacji humanitarnej, akcji kastracji i identyfikacji zwierząt oraz działań medialnych i prawnych zmierzających do poprawy losu zwierząt.
Zajmujemy się też bezpośrednio bezdomnymi zwierzetami.

AKTUALNOŚCI

Manifestacja pod GIW z okazji Światowego Dnia Zwierząt - relacja

czytano 3628 razy

W dniu 4.10.2013 zorganizowaliśmy wraz z Fundacją Medor manifestację pod siedzibą Głównego Lekarza Weterynarii. 

W manifestacji wzięło udział ok 100 osób.

CELEM MANIFESTACJI BYŁO WYRAŻENIE SPRZECIEWU WOBEC:

1.Inercji Powiatowych Inspekcji Weterynaryjnych, które są odpowiedzialne za powstanie podmiotów typu: - WOJTYSZKI -RADYSY -CZARTKI -CHRCYNNO -BIAŁOGARD -MAŁOSZYCE -KOTLISKA Które są zaprzeczeniem schronisk jako miejsc opieki nad zwierzętami.

2.Braku należytej kontroli i niedopełnienie ustawowych obowiązków nadzoru weterynaryjnego przez Powiatowych Lekarzy Weterynarii.

Oczekujemy od Głównego Lekarza Weterynarii:

-Odwołania Powiatowych Lekarzy Weterynarii, którzy poprzez brak należytej kontroli doprowadzili do powstania i ekspansji obozów dla zwierząt, tym samym przyczynili się do ich masowej eksterminacji.

-przeprowadzenia spisu z natury w schroniskach :Wojtyszki, Radysy z udziałem organizatora protestu i przedstawicieli organizacji pozarządowych -pociągnięcia do odpowiedzialności dyscyplinarnej Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu za brak reakcji i współudział w ukryciu faktu udokumentowanego braku 2,5 tysiąca psów w schronisku w Wojtyszkach.Za fikcyjny i życzeniowy nadzór nad tym schroniskiem od 2005 r. -pociągnięcie do odpowiedzialności dyscyplinarnej Powiatowego lekarza Weterynarii w Piszu za brak możliwości sprawdzenia oznakowania przyjmowanych psów w schronisku w Radysach, co skutkuje uniemożliwieniem odbioru psów zarejestrowanych w międzynarodowych bazach danych przez właścicieli, tym samym ich przywłaszczenia.

W trakcie manifestacji występowali przedstawiciele organizatorów a także: Fundacji Karuna, Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska a także pojedynczych działaczy zaangazowanych w walke z mordowniami.

W tarakcie manifestacji zostaliśmy zaproszeni na rozmowę do zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii. W spotkaniu brały udział Fundacje: Medor, Dobrych Zwierząt, Karuna i pani Dorota Sumińska. Spotkanie z z-ca krajowego lek.wet Krzysztofem Jażdżewskim uważamy za udane. Okazało się, że zna problem - wymienianych w manifeście schronisk. Dr obiecał:
1. Obiecał osobiste zbadanie problemów schronisk wskazanych w manifeście
2. Przedstawił projekt nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia zwierząt i rozporządzenia w sprawie schronisk.
3. Obiecał poszerzenie listy organizacji, z którymi konsultuje rozmaite projekty.

Protokół ze spotkania udostepnimy wkrótce.

 
data dodania: 2013.10.05 08:31
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Fundacja Dobrych Zwierząt.Dodaj komentarz

Komentarz zostanie zatwierdzony po przeczytaniu przez administratora.
Imię: Przepisz kod z obrazka:
Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Producent strony - agencja reklamowa Soluma | login