"Zwierzęta są dobre dla Ciebie

- bądź dobry dla zwierząt"


Człowiek istnieje dzięki zwierzętom. Bez zwierząt nie byłoby ludzi. 
Celem Fundacji Dobrych Zwierząt jest pokazanie, że życie człowieka zależy od zwierząt, dlatego ludzie winni są im poszanowanie.
Cele realizujemy poprzez prowadzenie szeroko pojętej edukacji humanitarnej, akcji kastracji i identyfikacji zwierząt oraz działań medialnych i prawnych zmierzających do poprawy losu zwierząt.
Zajmujemy się też bezpośrednio bezdomnymi zwierzetami.

AKTUALNOŚCI

Zastrzyk na bezdomność

czytano 2887 razy


Dr Colin E. Bishop, ekspert w dziedzinie genetyki molekularnej, przeprowadza badania nad nową, szybką i tanią metodą sterylizacji psów i kotów. Jego celem jest opracowanie niechirurgicznej metody sterylizacji, która będzie skuteczna już po jednym podaniu.

Pomysłem dr Bishop'a jest zastrzyk, który ma za zadanie zniszczyć odpowiednie komórki w podwzgórzu. Z racji, iż komórki mózgowe nie regenerują się, metoda ta będzie powodować trwałą niepłodność zwierząt. Ponadto, podobnie jak kastracja lub sterylizacja, ma ona eliminować niepożądane zachowania zwierząt związane z rozrodem, bez wpływu na ich ogólny stan zdrowia.

http://www.newswise.com/articles/molecular-postal-system-used-in-quest-to-develop-low-cost-sterilization-method-for-dogs-and-cats
data dodania: 2013.11.25 15:10
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Fundacja Dobrych Zwierząt.

Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Producent strony - agencja reklamowa Soluma | login