"Zwierzęta są dobre dla Ciebie

- bądź dobry dla zwierząt"


Człowiek istnieje dzięki zwierzętom. Bez zwierząt nie byłoby ludzi. 
Celem Fundacji Dobrych Zwierząt jest pokazanie, że życie człowieka zależy od zwierząt, dlatego ludzie winni są im poszanowanie.
Cele realizujemy poprzez prowadzenie szeroko pojętej edukacji humanitarnej, akcji kastracji i identyfikacji zwierząt oraz działań medialnych i prawnych zmierzających do poprawy losu zwierząt.
Zajmujemy się też bezpośrednio bezdomnymi zwierzetami.

AKTUALNOŚCI

Dogtrekking z misją

czytano 2827 razy

Dziś odbyły się pierwsze w sezonie 2014 zawody Dogtrekkingu.

Dogtrekking to rodzaj aktywności z psem który w Polsce dopiero zaczyna się rozwijać, przyciągając atrakcyjnością coraz większą liczbę zwolenników. Można go określić jako marsz na orientację w towarzystwie psa, przy użyciu odpowiedniego sprzętu. (pies w specjalnych szelkach przypięty jest smyczą amortyzującą do pasa biodrowego swojego opiekuna) Wędrówka odbywa się na dystansie 10, 25 lub 50km w zależności od kategorii, jaką wybierze zespół.

W tym roku nasi wolontariusze i sympatycy, podczas zawodów Pomorskiego Pucharu Dogtrekkingu startują wspólnie jako drużyna Fundacja DOBRYCH ZWIERZĄT. Wszyscy uczestnicy z naszej drużyny sami uiszczają opłatę startową.  Celem udziału w zawodach jest propagowanie adopcji psów i aktywnego spędzania  czasu wraz z czworonogiem.

Dzisiejsze zawody należały do wyjątkowo łatwych i przyjemnych – niemal w całości odbywały się wzdłuż gdyńskiej plaży. 10 km nasza drużyna „ślimaków” pokonała w 2,5 godziny.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszej drużyny.  Maszerujemy spokojnie ze względu na wiek naszych psów – większość z nich to psy adoptowane lub do adopcji.

Miłym podsumowaniem zawodów okazał się sukces adoptowanej od nas Helenki, która znowu stanęła na podium. Tym razem już z nową rodziną, którą znalazła właśnie dzięki Dogtrekkingowi…
data dodania: 2014.02.08 20:57
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Fundacja Dobrych Zwierząt.

Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Producent strony - agencja reklamowa Soluma | login