"Zwierzęta są dobre dla Ciebie

- bądź dobry dla zwierząt"


Człowiek istnieje dzięki zwierzętom. Bez zwierząt nie byłoby ludzi. 
Celem Fundacji Dobrych Zwierząt jest pokazanie, że życie człowieka zależy od zwierząt, dlatego ludzie winni są im poszanowanie.
Cele realizujemy poprzez prowadzenie szeroko pojętej edukacji humanitarnej, akcji kastracji i identyfikacji zwierząt oraz działań medialnych i prawnych zmierzających do poprawy losu zwierząt.
Zajmujemy się też bezpośrednio bezdomnymi zwierzetami.

AKTUALNOŚCI

Operacja pechowej Fredzi

czytano 2244 razy

 

Nasza podopieczna,  7 miesięczna sunia o imieniu FRETKA przeszła wczoraj zabieg usunięcia palca. Kilka tygodni temu Fredzia niefortunnie nadepnęła na kawałek szkła i uszkodziła sobie poważnie pazur. Pomimo, że rana szybko się zagoiła, doszło do uszkodzenia pazura i jego rozwarstwiania.  Powodowało to ciągły ból i kulawizny u suni. Leczenie zachowawcze nie przyniosło efektów i trzeba było zdecydować o operacji. Pomimo, ze zabieg wydawał się prosty trwał ponad 2,5 godziny. To wszystko z powodu obfitego krwawienia w miejscu amputacji.  Na szczęście dziś Fredzia czuje się już dobrze  - dopisuje jej apetyt i dobry humor.

Fretka nie ma w swoim życiu szczęścia. Trafiła do nas z „meliny", wraz z innymi zwierzetami. Bicie i głodzenie zwierząt w tym miejscu, było na porządku dziennym. Wałęsała się po miejscowości w której mieszkali jej „właściciele" szukając jedzenia aż w końcu trafiła do nas.  Pomimo, że włożyliśmy sporo pracy w to by Fredzia ufała ludziom nie udało się nam odbudować zaufania do dzieci. W poprzednim domu znęcanie się nad sunią było dla mieszkających tam dzieci świetną zabawą... Na szczęście Fredzia unika konfrontacji jak tylko może. Niestety pozbawiona przestrzeni usiłuje się bronić przed dziećmi...  Na szczęście Fretka kocha dorosłych. Byłaby idealnym psem dla emerytów  - świetnie chodzi na smyczy, uwielbia kontakt z człowiekiem i godziny głaskania.

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją Fredzi lub chciałbyś dać jej dom tymczasowy napisz do nas na adopcje@dobrezwierzeta.pl  lub zadzwoń 668 623 723.

Wiecej informacji o Fredzi http://www.dobrezwierzeta.pl/387-FREDZIA-mlodziutka-suczka-bardzo-pragnie-domu.html

 
data dodania: 2014.10.30 16:53    data edycji: 2014.10.30 17:08
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Fundacja Dobrych Zwierząt.

Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Producent strony - agencja reklamowa Soluma | login