"Zwierzęta są dobre dla Ciebie

- bądź dobry dla zwierząt"


Człowiek istnieje dzięki zwierzętom. Bez zwierząt nie byłoby ludzi. 
Celem Fundacji Dobrych Zwierząt jest pokazanie, że życie człowieka zależy od zwierząt, dlatego ludzie winni są im poszanowanie.
Cele realizujemy poprzez prowadzenie szeroko pojętej edukacji humanitarnej, akcji kastracji i identyfikacji zwierząt oraz działań medialnych i prawnych zmierzających do poprawy losu zwierząt.
Zajmujemy się też bezpośrednio bezdomnymi zwierzetami.

Sekretne życie krów

czytano 343 razy

 

Przeciętny Polak spożywa średnio 3,26 litra miesięcznie. Do tego dochodzą produkty mleczne takie jak sery, jogurty czy kefiry.  Statystyczny Polak spozywa także ok. 1,7 kg mięsa wołowego rocznie a wołowina stanowi jednen z najczęstszych składników karm dla psów i kotów, jakie utrzymujemy w naszych domach.  Robiąc codzienne zakupy, mało kto zastanawia się nad związkiem produktu spożywczego w swoim koszyku z żywym zwierzęciem jakim jest krowa.

Sekretne życie krów nie jest książką wegetariańską. Wprost przeciwnie. Jej autorka jest hodowcą bydła mięsnego. Co jednak wyróżnia ją to fakt, że jest to hodowla ekologiczna, wolnowybiegowa. Lata naturalnego obcowania ze zwierzętami w chowie takim jak lata temu, pozwoliło autorce na obserwację, niezwykłych zachowań krów i poznanie ich drugiej natury.

Dla przeciętnego śmiertelnika krowa to zwierzę o niewielkim intelekcie, które niewiele się rusza i jest niespecjalnie  zainteresowane światem. Tymczasem, okazuje się iż krowy są zupełnie inne niż nam się wydaje. Są ciekawskie, uczą się wielu nowych rzeczy, zawiązują przyjaźnie i przeżywają smutek i zupełnie jak ludzie mają swoje antypatie. Sekretne życie krów czyta się jak bajkę, która przenosi nas na letnie łąki, na których pasą się bohaterki książki.

Jest to niezwykle ważna pozycja na runku, ponieważ zmienia sposób myślenia dla krowy. Skoro zwierzęta te przezywają tyle emocji, mają taki potencjał intelektualny to czy humanitarne jest trzymanie ich w chowie przemysłowym?  Zdecydowanie nie. Czy dokonując codziennych wyborów konsumenckich możemy poprawić byt tych niezwykłych zwierząt? Zdecydowanie tak. Czy warto? Przekonajcie się sami czytając Sekretne życie krów.

 
data dodania: 2018.03.16 09:47    data edycji: 2018.03.16 09:48
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Fundacja Dobrych Zwierząt.

Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Producent strony - agencja reklamowa Soluma | login