"Zwierzęta są dobre dla Ciebie

- bądź dobry dla zwierząt"


Człowiek istnieje dzięki zwierzętom. Bez zwierząt nie byłoby ludzi. 
Celem Fundacji Dobrych Zwierząt jest pokazanie, że życie człowieka zależy od zwierząt, dlatego ludzie winni są im poszanowanie.
Cele realizujemy poprzez prowadzenie szeroko pojętej edukacji humanitarnej, akcji kastracji i identyfikacji zwierząt oraz działań medialnych i prawnych zmierzających do poprawy losu zwierząt.
Zajmujemy się też bezpośrednio bezdomnymi zwierzetami.

Krzywołap marzy o kochającym domu -MA DOM

czytano 6011 razy

Krzywołap jest owczarkiem niemieckim (z rodowodem ZKwP), który trafił do nas ponieważ pies, który mieszkał z jego rodziną wcześniej nie tolerował Krzywołapa.  Gdy do nas jechał wydawało się, że jedzie pies do łatwej i szybkiej adopcji… niestety, po raz kolejny okazało się, że nie będzie tak różowo…

Już przy wejściu rzucały się w oczy fatalne nadgarstki malucha, tworzące tzw. „niedźwiedzią łapę” oraz chudość  psa. Nie można tutaj winić właścicieli – pies przyjechał do nas z dobrej jakości karmą dla szczeniąt oraz książeczka szczepień potwierdzającą regularne wizyty u lekarza weterynarii. Mimo wszystko stan psa wzbudził u mnie duży niepokój,  dlatego już tego samego dnia Krzywołap trafił do gabinetu naszej doktor Basi.

Badania wykazały:
- dysplazję stawów biodrowych
- dysplazję stawów łokciowych
- liczne zmiany w obrazie krwi m.in.  leukocytozę, niski hematokryt, podwyższony ASPAT, niski poziom białka, hipoalbuminemie, wysoki poziom fosforu, trzykrotnie podwyższony poziom kinazy kreatynowej niskie poziomy chlorków, globulin i sodu.

Drugiego dnia po przyjęciu u psa pojawiła się wodnista, cuchnąca biegunka, wykonaliśmy wiec badania trzustki zarówno z krwi jak i z kału. Badania nie wykazały trzustkowego podłoża biegunek oraz nie wykazały obecności pasożytów w kale. Pies ma problem w nadwrażliwością pokarmową i obecnie jest na specjalnej diecie. 

Psiak jest pozbawiony cech rozrodczych – został poddany zabiegowi wazektomi.

Wykonano też zabieg przecięcia mięśni przywodzicieli, którego efektem jest zmiana ustawienia główki kości udowej w panewce i danie psu szansy na normalny rozwój.

W chwili obecnej stan psiaka jest ustabilizowany. Krzywołap jest typowmy szczeniakiem owczarka, którzy marzy o swoim jednym kochającym domu.

Zwracamy się do Państwa z prośba o pomoc finansową, która zapewni kontynuację leczenia psa.  Darowizny można przekazywać na nasze konto podopiecznych Fundacja Dobrych Zwierząt 09 2030 0045 1110 0000 0243 8620 z dopiskiem KRZYWOŁAP

Krzywołap szuka też domu, który zechce zmierzyć się z jego chorobą.  Zostanie wydany jedynie do mieszkania w domu lub mieszkania na parterze. Pies bez problemu dogaduje się z innymi zwierzętami, ma tendencję do niedelikatnej zabawy z innymi psami. 

Adopcja jest bezpłatna. Wymogiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej z Fundacją Dobrych Zwierząt.

 _________________________________

DANE KONTAKTOWE:

 Fundacja Dobrych Zwierząt
 Wejherowska 5 84-207
Koleczkowo
 telefon: 668 623 723
 mail: adopcje@dobrezwierzeta.pl

 
data dodania: 2018.03.16 09:57    data edycji: 2018.07.12 17:56
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Fundacja Dobrych Zwierząt.

Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Producent strony - agencja reklamowa Soluma | login