"Zwierzęta są dobre dla Ciebie

- bądź dobry dla zwierząt"


Człowiek istnieje dzięki zwierzętom. Bez zwierząt nie byłoby ludzi. 
Celem Fundacji Dobrych Zwierząt jest pokazanie, że życie człowieka zależy od zwierząt, dlatego ludzie winni są im poszanowanie.
Cele realizujemy poprzez prowadzenie szeroko pojętej edukacji humanitarnej, akcji kastracji i identyfikacji zwierząt oraz działań medialnych i prawnych zmierzających do poprawy losu zwierząt.
Zajmujemy się też bezpośrednio bezdomnymi zwierzetami.

Historia Rodziny Muminków

W niedzielny wieczór, na samo zakończenie majówki odebrałam dramatyczny telefon:  „Marta! Sąsiadce kotka, którą gonił pies ,wleciała do garażu i ze stresu się okociła. Pomóż!”. Niewiele myśląc powiedziałam „Przywieź ją do mnie” . I tak trafiła do nas Mama Muminków wraz ze swoimi dziećmi. Nasza Fundacja nie usypia ślepych miotów,  nie zabieramy kotce dzieci po to by je zabić – naszym celem jest ratowanie, sterylizacja nawet wysokich ciąż ale nigdy nie zabijamy zdrowych zwierząt – a takimi są przecież psie i kocie noworodki.  Zaczęły się więc cudowne tygodnie odchowu maluchów i przygotowywanie ich do adopcji.  Czas leci jak szalony… Minęły już ponad 2 miesiące i prawie cała 5 jest gotowa opuścić Fundację. Poznajcie więc rodzinę Muminków.

Mama Muminków  to 2 letnia kotka, która jest uosobieniem cierpliwości, czułości i opiekuńczości. Chociaż kotki słyną z tego, ze fantastycznie opiekują się dziećmi to  Mama Muminków przebiła je wszystkie. Chociaż jej dzieci są już całkowicie samodzielnie nadal liże ich brzuszki, mruczy, przytula, uspokaja i uczy życia. Sama uwielbia pieszczoty przy których natychmiast uruchamia program kojącego mruczenia.

Mama Muminków została przez nas oznakowana mikroczipem i wpisana do bazy danych, zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana.

Idealnie odnajdzie się jako towarzyszka życia osoby starszej, samotnej lub pragnącej kota,  który jest towarzyski i przyjacielski.

Migotka jest  klonem  swojej mamy. Miła, przytulasta a do tego jak każdy kociak uwielbia zabawy w polowanie. Kocia wędka to jej ulubiona zabawka. Podobnie jak mam jest gotowa do adopcji. Jest zaszczepiona, odrobaczona, wysterylizowana i oznakowana mikroczpiem.

 

Filifonka  podobnie jak jej bajkowe koleżanki jest istotą bardzo zasadniczą, lubującą się w idealnym porządku. Jak bajkowe Filifionki jest zwolenniczką sztywnych zasad. Bardzo zwraca jednak uwagę na opinię i zachowanie innych. Tak! To wypisz wymaluj nasz czarny maluch, który jest już gotowy do adopcji. Fili jest odrobaczona, zaszczepiona, oznakowana mikroczipem i oczywiście wysterylizowana.

Mimbla  ma charakter identyczny do swojej imienniczki z bajki o Muminkach.  Bajkowa Mimbla  to starsza siostra Małej Mi w serii książek Tove Jansson Muminki. Jak wszystkie Mimble, zachowuje spokój w każdych okolicznościach i mało co potrafi ją wyprowadzić z równowagi. Ma przy tym dość pragmatyczne podejście do życia.  Nasza Mimbla ma wyjątkową cechę – niezwykły kolor, który zawdzięcza swojemu tacie – kocurowi w kolorze point. Skąd o tym wiemy? Bo naszej wolontariuszce udało się go złapać i dopilnować aby dzięki kastracji nie spłodził więcej takich cudaków ;-) . Zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana.  Aby zostać w pełni gotową do adopcji musi jeszcze nabrać masy ciała by mogła bezpiecznie być wysterylizowana.

Muminek  równie wesoły i otwarty jak jego siostra o równie cudacznym kolorze – czarno – brązowow – niebieskim ;-) . Uwielbia zabawy i jedzenie.  Zaszczepiony i odrobaczony. Czeka na pojawienie się ”jajek” , które ze strachu przed kastracją postanowiły pomieszkać jeszcze trochę w jego brzuchu.

 

Bajkowa rodzina bardzo czeka na nowe domy!

Adopcja jest bezpłatna, warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej z Fundacja Dobrych Zwierząt.

Kontakt: Marta 668 623 723,  (jeśli nie odbieram prosze o sms- oddzwonię)

DANE KONTAKTOWE:

Fundacja Dobrych Zwierząt
Wejherowska 5
84-207 Koleczkowo
telefon: 668 623 723
mail: adopcje@dobrezwierzeta.pl

---------------------------------------------------
POMÓŻ NAM!
Wpłać grosik dla naszych podopiecznych
 nr konta : 09 2030 0045 1110 0000 0243 8620

 

 
data dodania: 2018.07.12 17:44
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Fundacja Dobrych Zwierząt.

Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Producent strony - agencja reklamowa Soluma | login