"Zwierzęta są dobre dla Ciebie

- bądź dobry dla zwierząt"


Człowiek istnieje dzięki zwierzętom. Bez zwierząt nie byłoby ludzi. 
Celem Fundacji Dobrych Zwierząt jest pokazanie, że życie człowieka zależy od zwierząt, dlatego ludzie winni są im poszanowanie.
Cele realizujemy poprzez prowadzenie szeroko pojętej edukacji humanitarnej, akcji kastracji i identyfikacji zwierząt oraz działań medialnych i prawnych zmierzających do poprawy losu zwierząt.
Zajmujemy się też bezpośrednio bezdomnymi zwierzetami.

AKTUALNOŚCI

#freeAgnieszka

czytano 327 razy

#freeAgnieszka

Agnieszka Lechowicz to ambitna aktywistka, z która kilka lat współpracowaliśmy przy okazji walki z hyclowniami. Nie jest to typ osoby, którą się lubi – jest opryskliwa, szczera do bólu i strasznie pesymistyczna.  Prawda jest taka, ze po rozmowie telefonicznej a Agą człowiek był tak zdołowany, że nie miał ochoty robić nic ;-) Personalne odczucia nie mają jednak znaczenia, gdy można pracować z profesjonalistką i kimś bez reszty oddanemu sprawie.  Pomimo wrodzonego pesymizmu, Agnieszka  z wielkim zaangażowaniem działała dla zwierząt – głownie skupiając się na działaniach prawnych.   To Agnieszka doprowadziła do wielu trudnych dla hycli wyroków, dzięki którym przez ostatnie lata zmieniła się sytuacja zwierząt w schroniskach. (chociazby zamkniecie schroniska na Kosodrzewiny w Łodzi)
To ona ruszyła w Polskę by w swoim sterylkobusem ograniczać bezdomność w terenie. I to ona napisała publicznie to co wielu z nas myślało, lub o czym mówiło się w kuluarach – to iż wszyscy jesteśmy oszukiwani w sprawie ustaw związanych ze zwierzętami.  Napisała, to aby obrońcy zwierząt zaczęli myśleć zamiast bezmyślnie powtarzać hasła tych, którzy zarabiają na bezdomności zwierząt – hycli, organizacjami odławiających zwierzęta i zarabiających na schroniskach, organizacji zarabiających na odbieraniu zwierząt i żyjących z nawiązek sądowych.  Zrobiła to licząc się z pozwem sądowym. Jako prawnik, nie przewidziała jednak, ze może zostać pozbawiona możliwości obrony czy przedstawienia wniosków dowodowych.  Jako prawdziwa aktywistka i tym razem zbuntowała się przeciwko bezprawiu – odmówiła zapłaty grzywny na rzecz Katarzyny Śliwy Łobacz i poszła odsiedzieć kare do więzienia.  Tak robią tylko osoby,  które są pewne swoich przekonań – mają honor i mocny kręgosłup.  Agnieszka, kłaniam się nisko. Liczę, że wkrótce jednak wygra sprawiedliwość. Tymczasem każdą sterylke wykonaną przez Fundację  dedykuję Tobie. Ba stawiam nowe wyzwanie – sterylka za każdy dzień twojego pobytu w areszcie. Stanę na głowie aby w grudniu powiedzieć ci mamy 100 sterylek dedykowanych Tobie.

Marta Lichnerowicz

Więcej o sprawie: https://web.facebook.com/FreeAgnieszka/

 
data dodania: 2018.08.30 13:47    data edycji: 2018.08.30 13:51
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Fundacja Dobrych Zwierząt.

Wszelkie prawa zastrzeżone ˆ Producent strony - agencja reklamowa Soluma | login